Опір 2010

Опір – права притока р. Стрий. У різні роки різними плавзасобами ми багато разів проходили цією рікою. Так само, як р. Стрий, р. Опір є цікавою для сплаву навесні. Катамараном можна йти від околиць смт. Славське, пройшовши від вокзалу назад метрів 500 до автомобільного мосту на через ріку. На ПБ (правому березі) є зручна місцина для складання катамарану.

Річка, спочатку вузька, поступово отримує воду з приток. У малу воду байдаркою тут пройти малоймовірно — гострі сходинки-поріжки, кілька десятків яких ви тут зустрінете, пошматують шкіру звичайної байдарки. Ще у межах Славсько по дну ріки йде труба, катамараном через яку переповзти можна.

Найцікавіший поріжок – кілометрів 10 від місця старту. Тут течія трішки притискає вас до високих скель ПБ, які осипаются (що видно неозброєним оком). Нижче скель кілька каскадів порогу з великих брил.

У Тухлі Опір стає повільнішим і розливається у широкому руслі. Цю відстань (від Славська до Тухлі) за дуже низької води і перевантаженого катамарана (4 члени екіпажу + 1 кінооператор) 18 квітня 2010 року ми подолали за 2 год.30 хв.

Далі майже до гирла ріки Зелем’янки, яка впадає зправа, ріка тече вздовж автодороги.

Якщо є бажання (або потреба) розділити сплав на кілька частин, то це можна зробити біля гирла р. Зелем’янка, де вздовж берега були старі турбази, весною порожні. Їх господарі там або поблизу і живуть. Знайти їх і домовитись про нічліг – не проблема. Кілометри два далі у центрі с. Гребенів можна при необхідності закінчити сплав навпроти залізничного вокзалу на території лісопилки (ЛБ), яка від ріки не загороджена парканом.

У м. Сколе теж можна закінчити сплав біля автомобільного мосту. Звідси пряма дорога до вокзалу. Відстань від смт Славськ до Сколе, якщо не помиляюсь, кілометрів 27. За 3,5 години цю відстань можна подолати..

Можна йти далі і заночувати біля гирла р. Кам’янка (ПБ) у лісі або на турбазі “Карпати”. Вгору по течії р. Кам’янка водоспад, подивитись який у вихідні прибувають багато людей автобусами і легковиками. На дорозі пост нацпарку, який збирає гроші з чайників “за водоспад”. ВІд гирла р. Кам’янка можна продовжити сплав до місця злиття з р. Стрий у Синєвидному або до м. Стрий. Ріка тут виходить вже з гір, є кілька прижимів до крутого ПБ.

У кожному селі можна закінчити сплав і повернутись до Стрия, а звідти до Львова (і далі) поїздом або маршруткою. В неділю увечері краще не повертатись додому — усі поїзди і маршрутки будуть переповнені, а після сплаву так хочеться посидіти у теплому місці..

Відео сплаву у розділі “Галерея”: https://youtu.be/UcoHpA_tXg8

 

 

Залишити коментар

Доброчинні пожертви на сайт

Сайт клубу існує на щорічні пожертви учасників сплавів і симпатиків клубу. Просимо надсилати прийнятну для вас суму на рахунок керівника клубу:

Raiffeisen bank aval

4149 5000 2381 0230

з позначкою (на сайт)

Звіт про використання коштів протягом року на сайті кожного грудня