на гору Параска

Одноденна мандрівка  у сколівські Бескиди на гору Параска

 (зі Львова, звичайно).

 

Це коротка одноденна мандрівка, яку можна здійснити восени, коли ночувати в палатці вже не хочеться, а походити горами - так...

            

      За умов доброї погоди виходить у будь-яку пору року дуже гарна прогулянка. Довга, але гарна. Причому для людей навіть із не надто гарними фізичними кондиціями. Адже наплічник потрібен хіба малий, у який досить покласти тільки щось їстівне, запастися водою (пити в дорозі дуже хочеться), а також у нього ж можна буде потім сховати зайві речі, коли стане в дорозі парко, і... ну... фотоапарат для чудових краєвидів.

      Більшість дороги, щоправда, буде через ліс, зате нагорі краєвиди все винагородять. Зрештою, буде що по фотографувати і в лісі.

      Загальний час походу близько восьми годин (плюс-мінус), а також годинка на обід на вершині.

      

      Отже, 7:02 з головного залізничного вокзалу відходить «рейковий автобус» Львів – Мукачево. Швидкий і зручний. Пхатися не треба, в усіх свої посадочні місця.

      Кілька зупинок до Сколього.

      Перекусити краще в дорозі (тобто в електричці), щоб не витрачати час на сніданок на місці, а одразу вирушати.

      У Скольому треба одразу перейти колію, дійти до автотраси і повернути вліво до магазину «Рукавичка». А буквально далі за ним – вправо, і під лісом віднайти стежину, що веде круто вгору. Вона виводить на туристичний маршрут 13 (на деревах позначений жовтою на білому смужкою із тою ж таки цифрою 13).

      Можна, звичайно, підійматися і не так круто, а піти далі і знайти дорогу самого маршруту, але це втрата часу, а ця крутизна тільки на початку і не дуже й  страшна. Хвилин на 5-10.

      До хребта доходимо менше як за півтори години. А далі вже відносно легко. Адже частину дороги йдемо не через вершини, а траверсними стежками. Щоб не гаяти час на підйоми і спуски.

      Хіба що хто хоче покорити ще й інші вершини, дещо нижчі за Параску, але тоді мусить мати чудові фізичні кондиції, щоб вкластися в час, до того ж не обідаючи. Бо треба встигнути на вечірню електричку (ту саму «Мукачево – Львів») о 19-08.

      

      І всі діла!

Андрій Судин

жовтень 2013