Спорядження

МАЧЕТЕ В БАЙДАРОЧНОМУ ПОХОДІ

Зараз вже здається дивним, як стільки років ми обходилися без цього практичного інструменту? Розчистити місце табору від будяків і кущів, прорубати прохід у прирічкових хащах, звільнити шлях для байдарки з води, нарубати дров, навіть відкрити консерву врізати окраєць хліба чи перевернути млинець на сковородці -- усе це можна зробити за допомогою мачете!

Існує дуже багато різновидів мачете, та для нас годиться класичне -- з лезом, що розширюється на кінці. Хороше мачете має тонке лезо, інакше  втрачається його основна перевага перед сокирою -- здатність завдавати швидкі хльосткі удари (завдяки чому можна легко рубати гнучкі зелені гілки верболозу, що є важким завданням для сокири).

Оптимальна довжина леза -- біля 50 см, коротенькі  мачетки, що можна побачити у мисливських магазинах – ні до чого. Мачете з різними "наворотами" (пилками, компасами в ручці і т.ін.) -- теж.

Дешевим замінником мачете можуть слугувати "ножі для сільського господарства" китайського виробництва. Вони мають дивну форму леза і більше схожі на короткі мечі, але сталь тут – добра. При вартості простого мачете понад 100 грн. китайський ніж коштує нині (2011 рік) лише 40 грн. У Львові їх можна купити на вул. Куліша у с/г магазині, де вони висять серед лопат і граблів.

Варто сказати і про те, що мачете -- небезпечна зброя, тож давати її дітям не варто.