від Галича до Заліщик

Кілька десятків раз ми проходили у різні роки цей відрізок. І в роки, коли за тиждень не зустрінеш жодного плавзасобу на ріці, і в останні роки, коли протягом години можеш побачити, наприклад у Раківці, з дві сотні комерційних "туристів", що масово споживають навколишні пейзажі.

Не будемо детально описувати цю ділянку, а просто дамо деякі поради тим, хто збирається вперше пройти цим маршрутом.

 

1. Не обовязково починати сплав з Галича, простіше для новаків - від Нижнева. Це збереже шкури ваших непроклеєних байдарок від перших пробоїн за низького рівня води.

2. В малу воду уважно стежте за тим, куди йде основна маса води, прогавите -- будете волікти байдарку гострим камінням.

3. Одразу добре запакуйте усі речі і прив’яжіть їх, не відкладайте "на потім". Ваші фотовідеокамери теж зберігайте у водонепроникних прив’язаних мішечках і після зйомки одразу в них ховайте -- вони погано плавають...

4. Добре вивчіть маршрут перед походом -- це зекономить ваші сили і зробить сплав комфортнішим. Не плануйте одразу і без потреби проходити в день по 50 км. Ну пройдете ви швидко -- а толку? Ви пропустите усі стародавні храми, печери, водоспади, не назбираєте грибів і не наловите риби...

5. Беріть з собою кілька великих каністр для води і завжди везіть їх повними. Хоча джерел багато -- їх треба знати... Запитуйте у людей про їх місцезнаходження.

6. Вітайтесь з усіма, кого побачите на воді і березі і особливо не сумуйте, якщо якась банда чайників на плоті з бочок вам не відповість -- ви ж то нормальні люди...

7. Сушіть весла як тільки надійде гроза. Блискавка любить влучати у підняте весло.

8. Усі ймовірні стоянки на цій ділянці - основні і запасні можна взнати заздалагідь. В усякому разі не починайте шукати нічліг коли сонце вже сіло за гору -- зранку з’ясуєте, що спали на камінні, а поруч -- чудова галявина.

9. Візміть з собою газовий балон на випадок негоди або відсутності дров.

10. Не шкодуйте часу на пішохідні вилазки берегами, краже менше поспіть.

11. Не беріть в похід тих, хто пішов з вами "щоб попити пиво на природі" -- з-за них ви не зможете дотримуватись графіку походу.

12. Сміливо змінюйте цей графік, якщо є потреба -- фанатики добрі тільки для закривання тілами амбразур...

13.ДАЛІ БУДЕ........

Примітки: місця стоянок, джерела etc.

 

1. Копачинці - Хмелева. Перехід дві години. Навпроти Хмелевої (там є на ПБ вказівник "магазин") на ЛБ струмок з каскадом водоспадиків. У хорошу погоду (не перед повінню) тут добре стояти. За Хмелевою, там де закінчується городи і берег звужується і впирається у крутий ПБ було велике дерево, біля нього можна було отаборитись. Останніми роками тут щось будують. Тоді можна зкпинитись закількасот метрів далі -- даму Дністер впадає потічок, алемісце низькувате.

2. ВІд Устечка 30 хв ходу до водоспаду перед Івана Золоте. Стоянка на повороті ЛБ за 600 м до водоспаду, який на ПБ. Круглагалявина, яку не видно з води, захищена відвітру з усіх боків. Вода, правда, у водоспаді на ПБ. До села попереду -- кілька км. Найкраще мати запас.